Ahmet Turgut Yazman ile
“Sembol – Ritüel – Meditasyon”

19 – 22 MAYIS

Event Single
Etkinlik Bilgi:

Kadim bilgileri öğrenip, ritüellerini deneyimleyip, deneyimlerimizi sezgisel bir alana taşıyacağımız bu atölye, basit ama etkili bir yolculuk sunuyor.

Event Single

Sembol nedir, bir sembolün zaman akışındaki işlevi nedir? Ritüel ne demektir? Nasıl uygulanır, günlük hayatımıza nasıl entegre ederiz? Yaşadığımız coğrafyanın, yani Anadolu’nun bize gelenek olarak bıraktığı ritüelleri gündelik yaşama taşımamız bize ne fayda sağlar?

Event Single

Binlerce yıllık kadim bilgilerin semboller ve ritüeller aracılığıyla günümüze nasıl aktarıldığını inceleyeceğimiz bu çalışmada, öğrendiğimiz bilgileri meditasyon uygulamaları ile nasıl içselleştirebileceğimizi araştıracağız. Bu çalışmaya katılmak için herhangi bir deneyim gerekmez, deneyime açık olmak yeterlidir.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için: meditasyon@hizirkamp.com
Ahmet Kabir Yazman

KABİR (Ahmet Turgut Yazman)

1970 yılında İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Sinema-Tv bölümünü bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde müzecilik üzerine yüksek lisans yaptı. Uzun süre reklam sektöründe yönetmen olarak çalıştı. Sektörü bıraktıktan sonra ortaklarıyla birlikte Kazdağları’nda ekolojik turizm alanında faaliyet gösteren Hızır Kamp’ı hayata geçirdi, “Aşure“ isimli 13 bölümlük belgesel dizisini yönetti, “Göbeklitepe - Dünyanın İlk Tapınağı” filminin yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptı. Halen ortaklarıyla birlikte 2020 yılında kurduğu Birşifa Eğitim Anonim Şirketi’nin hazırladığı video temelli kişisel gelişim internet sitesinin (www.bir.one) içerik ve prodüksyon birimini yönetmektedir. Aldığı eğitimler ve yaptığı araştırmalar sonucu ulaştığı sembolik, arkeolojik ve tarihi olgular üzerine verdiği seminerlerin yanı sıra meditasyon eğitimleri ve paylaşımlarında bulunan Ahmet; müzik, yoga, meditasyon, tasavvuf, arkeoloji, kabile ritüelleri ve reiki konularıyla ilgilidir, doğayı sever.